گروه: محیط زیست

آسمان خراش های دریایی ساخته شده از زباله و جلبک

آسمان خراش های دریایی به تازگی مورد توجه معماران قرار گرفته و هم اکنون معماری بلژیکی به نام Vincent Callebaut به این فکر افتاده که تا سال ۲۰۶۵ آسمان خراشهای دریایی شناور بسازد. اقیانوس ها پر از زباله هستند و ایده های جالب زیادی برای تمیز کردن آنها و استفاده ی مفید از زباله ها وجود دارد. Seabin روش جدیدی است که می تواند زباله، سوخت، مواد شوینده و ضایعات موجود در آب را جمع اوری کند. این طرح هنوز در مرحله ی ابتدایی است، اما ممکن است روزی همین زباله های جمع آوری شده به کار بیاید و از جنبه های متفاوت، نقش پر رنگی در زندگی ما داشته باشند. همانطور که به تازگی آدیداس هم به روشی دست یافته که از پلاستیک اقیانوس برای ساخت کفش به روش چاپ سه بعدی استفاده می کند.

مشاهده بیشتر

گروه: محیط زیست

الزامی‌شدن استفاده از کیسه‌های پلاستیکی تجزیه‌پذیر در بازارچه‌های میوه

ارس فرا” مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری از الزامی شدن استفاده از کیسه های پلاستیکی تجزیه پذیر در بازارچه های تحت نظارت سازمان میادین تبریز خبر داد.

مشاهده بیشتر

گروه: محیط زیست

نخستین خیابان‌ها از پلاستیک‌های بازیافتی

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، شورای شهر روتردام هم اکنون در حال بررسی پروژه PlasticRoad بوده که به توسط آن مدل‌های از پیش ساخته شده از پلاستیک‌های بازیافتی (که عمدتا از بطری‌های بازیافتی ساخته شده‌اند) به عنوان جایگزین سطوح خیابان‌ها از جنس آسفالت خواهد شد.

مشاهده بیشتر

گروه: پیلگون

لاستیک‌های زیست تخریب پذیر

تولید صنعتی پلیمردرساخت پلاستیک‌های زیست تخریب پذیر شامل استخراج مستقیم پلیمرها از توده زیستی گیاه می‌باشد پلیمرهایی که از این روش تولید می‌شوند عمدتا شامل سلولز ، نشاسته ، انواع پروتئین‌ها ، فیبرها و چربی‌های گیاهی می‌باشند که به عنوان شالوده مواد پلیمری و محصولات طبیعی کاربرد دارند .

مشاهده بیشتر

گروه: محیط زیست

تولید لوازم ورزشی تجزیه پذیر

یک شرکت تولید کننده لوازم ورزشی در راستای حفاظت از محیط زیست اقدام به تولید محصولات قابل بازیافت و یا زیست تجزیه پذیر متنوعی کرده تا پس از پایان چرخه زندگیشان برای بازیافت به این شرکت بازگردند.

مشاهده بیشتر

گروه: محیط زیست

تولید ارزان پلاستیک های زیست تخریب پذیر امکان پذیر شد

خبرگزرای ایرنا اعلام کرد شیمیدانان بلژیکی به روشی دست یافته اند که پلاستیک های زیست تخریب پذیر با قیمت کمتری تولید می شود.

مشاهده بیشتر

گروه: محیط زیست

مجسمه های پلاستیکی

ساخت مجسمه پلاستیکی

مشاهده بیشتر

گروه: محیط زیست

ساخت مجسمه‌های غول پیکر و دیدنی با زباله های ساحلی

با هم تصاویری از این مجسمه های غول پیکر را تماشا می کنیم…

مشاهده بیشتر

گروه: محیط زیست

تولید پچ‌های ضددرد و تبدیل زباله‌های پلیمری به محصولات با ارزش

تولید زخم‌پوش‌ها از دیگر دستاوردهای پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی است

مشاهده بیشتر

گروه: محیط زیست

امیدی تازه برای نابودی زباله های انسانی

کشف کرم های پلاستیک خوار

مشاهده بیشتر

گروه: محیط زیست

بازیافت ماده های مختلف چقدر زمان می برد ؟؟

قابل توجه اونا که زباله ها رو همه جا می ریزن و بعدش می گن جذب طبیعت می شه...

مشاهده بیشتر

گروه: محیط زیست

تصویر زباله فضایی که به زمین رسید/چطور یک زباله تبدیل به فرصت مطالعاتی شد؟

پیش از این خوانده بودید که محققان آژانس فضایی اروپا اعلام کرده‌اند که یک زباله فضایی ناشناخته در روز 13 نوامبر(22 آبان) با زمین برخورد می کند. این جرم یک زباله فضایی ساخته دست انسانها و به جا مانده از یک ماموریت ماه یا میان‌سیاره ای بود و به دلیل چگالی کم و اندازه ی کوچکش (یک تا دو متر) هیچ خطری به شمار نمی آمد و پس از ورود به جو زمین سوخت و نابود شد.

مشاهده بیشتر

گروه: محیط زیست

برق زباله ای، پایتخت را روشن تر کرد

برق تولیدی از پسماند در تهران از مرز 3800مگاوات گذشت. این تنها برق تولیدی در نیروگاه ریجکت سوز (نیروگاهی که از سوزاندن زباله های خشک برگشتی و غیربازیافتی) است

مشاهده بیشتر

گروه: پیلگون

همایش دوست داران زمین پاک

شرکت پیلگون با برداشتن گامی نو در راستای تولید کیسه زباله با قابلیت تجزیه پذیری با شعار ما زمین را دوست داریم اقدام به برگزاری همایشی با موضوع دوست داران زمین پاک کرد.

مشاهده بیشتر

گروه: پیلگون

کمپین تبلیغات محیطی

معرفی محصولات تجزیه پذیر در پیلگون

مشاهده بیشتر

گروه: محیط زیست

کمبود زباله در آلمان و واردات زباله از کشور های همسایه

نیروگاه‌های تولید برق از زباله در آلمان با کمبود زباله مواجه‌اند و دست ‌به ‌دامان واردات از دیگر کشورها شدند. خبرگزاری ایسنا: در آلمان شهروندان به بازیافت اهمیت می‌دهند و بنابراین زباله چندانی باقی نمی‌ماند.

مشاهده بیشترطراحی و پیاده سازی شده توسط ایده پرداز

تمامی حقوق این وب سایت برای پیلگون محفوظ می باشد